Veikla

Ankstyvas ruduo – pats metas kalkinti dirvožemius

Dirvožemių kalkinimo reikalingumas

Kalcis augalams reikalingas nuo pat sudygimo ir jo būtinai reikia normaliai augti šaknims ir antžeminiams organams. Jis lengvai atsipalaiduoja iš mineralinių junginių ir sudaro naujus junginius dirvožemyje. Trūkstant kalcio dirvožemiai rūgštėja ir aktyvėja aliuminio jonai, kurie yra toksiški augalams. Kalcis labai svarbus dirvožemio rūgštumui neutralizuoti ir įvairių jonų ( vandenilio, natrio, aliuminio, geležies) daromai žalai panaikinti.

Geriausias laikas kalkinti – ankstyvas ruduo. Kalkinės trąšos turi būti gerai sumaišytos su armens sluoksniu. Daržovėms dirvožemio vidutinis rūgštumas turėtų būti : smėlių  pH 5,2, priesmėlių pH 5,7, priemolių pH 6,0 ir molių pH 6,5.

Visada reikia prisiminti, kad dirvožemiai būtų ne per rūgštūs, bet ir perkalkinimas gali būti nenaudingas.

Tiksliausiai kalikinimo normos paskaičiuojamos pagal dirvožemio pH. Nustatant dirvožemio pH kartu galima sužinoti P ir K kiekius dirvožemyje. Šie duomenys leidžia ne tik pakalkinti dirvožemius, bet ir atlikti tinkamą tręšimą kitiems metams.

Galime įvertinti Jūsų dirvožemio pH bei nustatyti P ir K kiekį dirvožemyje bei rekomenduoti kalkinimo normas. Siekiantiems gero derliaus – susisiekite su mumis.